Що ж ми робимо з Рідним Краєм ?

 

Думки та спостереження від спілкування з українським бізнесом та європейськими аналітиками!

Хочу поділитись думками про наболіле !

Те, що відбувається у нас в суспільстві за останні 25 років змушує глибоко задуматись!

Спочатку неймовірна віра у майбутнє, у рідну Землю, у прекрасних людей та поступове розчарування… яке знижується до повної апатії, апатії до великих мас населення та повної зневіри у майбутнє України.

Якщо повернутись у Карпати 10 років тому, під час “царювання” пана Медведчука, ми звісно їх пам’ятаємо як часи, масового винищення карпатських лісів , неймовірний вивіз “не обробленого кругляка”  так говорить наша “а-ля” – помаранчева еліта.

Саме так вирубувались ліси та експортувались, але було чітко контрольовано : хто може це робити , і нікому іншому не було це дозволено.  Відповідно знищення лісу було у набагато менших масштабах і вирубка на 100% мала плановий характер.

1442754623_640x427-2Так хто ж краде ліс? Хто нищить наш край?

  • Регіонали та “Медведчуківці”? про останніх усі й забули, перші так сильно замаскувались і натягли “демократичний одяг” , що безтурботно залишились при владі і далі роблять те, що було розпочато 5-7 років назад!

Хто ж злодій? Хто нищить те, що повинно залишитись нашим дітям?!

Ми планово чистимо та проріджуємо ліс? Нажаль – НІ! Чи це можливо такі великі “дірки” тобто лісові дороги у Європу? Коли врешті буде прийнято безвізовий режим, то насправді автошляхів не вистачить, і потрібні величезні просіки по усій Західній Україні, щоб зголоднілий люд з торбами та візками втікав до Європи.

Ми ж нищимо не лише ліс , ми нищимо джерела та річечки, землю під колесами бульдозерів та вантажівок. Ми нищимо саму ідею Карпат, ідею зеленого туризму, екологічної українсьої “Мекки” , ідею еко зон , великих об’єднаних туристичних комплексів .

Можливо ж це була далі та сама брехня?! Суцільний фальш, від кожного з наших президентів . Перепрошую… П.Порошенко цю тему ще не рухав , думаю готується, що я намагаюсь прискорити!

6c4b2f9853504ee56a74af34ce42dab6_xlОтдже, що ж ми хочемо від наших Карпат? … пустелі з пеньками, гектари “сухостою”  з’їденого  жуком смереки?!

Все це через неймовірний безлад посеред лісу, який жоден лісник не контролює!  Чи хоча б трішки планової забудови?! Виділення пріорітетних зон розвитку, корегування цих проектів під сучасність, підлаштування до конкретного інвестора і побудови велетенського оздоровчого Всекарпатського курорту, з різними зонами розвитку, під різних гостей, з різноманітним дозвіллям , цікавим та доступним для різних верств населення!

Карпати – це  наша “скибка з медом” на, яку так охоче їхали милуватись європейці, якою вони насолоджуються і захоплюються!

Але  ми замість меду, ту рідну хлібину, мастимо болотом та безладом!

Кому ми будемо потрібні завтра? Хто у цьому хаотичному, не планово забудованому безпорядку захоче робити щось цивілізоване?! Хто захоче вкаладати сюди “серйозні кошти”? 

УСІ землі поділені, розіпхані по кишенях місцевих “князів”, не забудовані, а придбані для легкої та швидкої наживи, для бездумного , не планового напихання, різних туристичних об’єктів.

Невже нам мало гірких  “пілюль”? Мало “Драгобрата”? 

Де зараз намагаються розділити всі землі під трасами спусків, це знову Регіонали чи “Медведчуківці” , яка ж наволоч це робить??? Який господар це нині дозволяє? Хто підкеровує цим безладом?

Мало “Славського”?    За останні 10 років туди намагались прийти з “серйозними грошима” не менше 5 потужних компаній, це інвестиції не 3-5 млн., це інвестиції у мільярди. Але як залізти у безлад , хаос, як зробити щось правильне серед людей , які цього не хочуть, бо місцевим “князям” значно легше красти у безладі ! Вони усіма силами продовжують заохочувати цей безлад, потрішки розривати та ділити терплячу карпатську землю. Черга дійшла до нас, Міжгірський та Воловецький р-н , все було відносно тихо, до того часу поки В.Янукович після розуміння ” скільки можна вкрасти” після ЄВРО 2012 і без перешкод втіливши свої наміри – оголосив олімпіаду 2022 ! Яка зимова ОЛІМПІАДА в Україні?! Задайте запитання бодай одному серйозному спорсмену зимових видів спорту! Суть звісно у іншому! Олімпіади може і не бути , головне ж вкрасти, забронювати та розіпхати по кишенях землі та території, які можуть та повинні стати гірськолижними трасами та прилеглими територіями гірськолижних комплексів! Дякувати Богу Карпатська Земля це дозволяє! Якщо подивитись на кадастрову карту Міжгірського та Воловецького району  , та як вона змінилась за останні 5 років стає насправді страшно! Ген плану забудови – немає, а землі – роздають! Питання під що роздають території, без яких розвиток не можливий?! Куди дивиться Область? ( про районні органи просто мовчу, тому , що все відбувається під їх плідним керівництвом, по іншому і бути не може!)

“МОЖНОКРАДЦІ!” – коли ж ви накрадетесь?! Коли перестанете нищити Землю , яка вас породила?! Якщо не боїтесь людського гніву – то побійтесь Суду Господнього!

fetchimage-ashxТак що ж ми залишимо дітям? Розірвані навпіл лисі Карпати?  Чи території сплановані під забудову ? Якщо немає грошей будувати сьогодні, то не потрібно руйнувати те, що ми зможемо побудувати завтра!!!

Як боротись з тими хапугами та щурами на “державних кріслах”, які нищать наш завтрішній день?

Можна сказати, що зараз не той час , що є головніше – є Війна, що гинуть хлопці і це найголовніше, але ми можемо запитати у тих хлопців, куди ж вони хочуть повернутись, за що ж вони кладуть свої голови та проливають кров, за Карпати – пародія “бардачної Росії”, чи за цивілізовані Карпати Європи?!

Так що ми залишаємо для тих хлопців? Ситих та напханих крадіїв прикритих портфелями “держслужбовця” чи прекрасні простори наших Карпат, де наші діти будуть працювати і навчатись, повноцінно  та здорово жити! Це все  те, для чого ця земля дана – Україні та усім нам!

 

АНДРІЙ БОЙКО 

Join the discussionSHARE YOUR THOUGHTS